Araba Sevdası

Araba Sevdası Romanı Özeti ile karşınızdayız. Eserozetleri.com sizler için her zaman özgün içerikler üretmektedir. Yazar : Recaizade Mahmut Ekrem. Roman : araba sevdası.

Responsive image
YAZAR
Recaizade Mahmut Ekrem
DOSYA BOYUTU
4,37 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786052022665

Araba Sevdası harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Recaizade Mahmut Ekrem. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Recaizade Mahmut Ekrem'den Araba Sevdası kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Recaizade Mahmut Ekrem’in tek romanı olan Araba Sevdası, Türk edebiyatında ilk realist roman olarak kabul edilir. Yanlış batılılaşmanın ele alındığı romanın başkahramanı, mirasyedi Bihruz Bey’dir. Olay örgüsü, Bihruz Bey’in Çamlıca Bahçesi’nde gördüğü sarışın hanıma âşık olmasıyla gelişir, yanlış anlamalar ve yalanlar sonucu mizahi bir hâl alır.Dönemin yaşam tarzını ve batılaşma merakını etkili bir biçimde yansıtan bu roman ilk günkü gibi okuyucu ile arasındaki bağı korumaya hâlâ devam etmektedir.(Tanıtım Bülteninden)  


Recaizade Mahmut Ekrem'in "Araba Sevdası" Adlı Romanının İncelemesi. Çeşidi ne olabilir? "Araba Sevdası" romanının çeşidi romantik romandır.